reklam
reklam
reklam

üç kafadarın hikayesi: "şartlı tahliye"

uc_kafadarin_hikayesi_sartli_tahliye_1477552662_135
04 Kasım 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok362 Kez görüntülendi
reklam

filmin başrol oyuncularından kerem alışık, aa muhabirine yaptığı açıklamada, filmin, şartlı tahliye ile özgürlüklerine kavuşan 3 kafadarın maceralarını konu edindiğini söyledi.

“şartlı tahliye”nin aslında bir iyilik ve insanlık öyküsü olduğunu belirten alışık, “komedi örgüsü içerisinde ilerleyen bir harika bir film olan. bunlar, istemeden bir takım işlere karışıyor ama sonra anlıyoruz ki diğer insanlardan hiçbir şey talep etmiyorlar. aksine, insani yardımda bulunuyorlar. insanların yaptığı iyilik suç teşkil etmez gibi bir algı da çıkıyor bu hikaye içerisinde.” diye konuştu.

kerem alışık, izleyenlerin eğlenceli zaman geçireceğini vurgulayarak, şöyle devam etti: 

“bizim insanımızın iyilikseverliğini anlatan, izleyenlerin karakterlerle empati kurabilecekleri güzel bir hikaye. suç işlememek üzere kurdukları bir dünya içinde suç işlermiş gibi görüntüler oluşturan, sonra o suçları karşıdakiler tarafından şikayet konusu olmayan güzel bir örgüsü mevcut filmin.” 

 “sinemamız bir ivme kazandı”

türk sinemasının, bazı aksiliklere karşın iyi durumda olduğunu aktaran alışık, sözlerini şöyle tamamladı:

“sinemamız bir ivme kazandı ve tırmanışına devam ediyor. gişeler iyi geliyor. her katmana her türe hizmet eden filmler yapılıyor. sanatve gişe filmlerinin yanında orijinal türler de mevcut. fazla sayıda üretim söz konusu. neredeyse 2017nin programı dolmuş durumda. bu gidişat, bu hareketli sektör, set işçilerine sağlanan istihdam bizi mesut ediyor. trt tv filmleri projesi de bu bağlamda senaristleri desteklemek, meslekten veya sektörden olmayan insanların da dikkate kıymet öykülerini realize etmek amacıyla kurulmuş bir yüreklendirme sistemi. açılan kapıyı bu anlamda mühim buluyor ve destekliyorum.”

senaryosunu ulaş çobancının yazdığı filmde, başrollerde kerem alışıka tuncer salman, cengiz küçükayvaz, halil ibrahim kalaycıoğlu ve alparslan yel sancak eşlik ediyor.

müzikleri selim gülgören imzası taşıyan “şartlı tahliye”, bu akşam 20.00de trt 1de seyirciyle buluşacak.

filmin konusu özetle şöyle:

cezaevinden 30 yıl sonra çıkan 3 ihtiyar adam için yapacak biricik bir şey kalmıştır. o da cezaevine girmelerine sebep olan altını gömülü yerden çıkartmak ve yeni bir hayal kurmak. fakat 3 kafadar için bu vaziyet sanıldığı kadar basit olmayacaktır. şartlı tahliye ile salıverilen 3 kafadar daha tahliye olur olmaz belaya bulaşır ve işler onlar adına içinden çıkılmaz bir durum almaya başlar. evvel eski arkadaşları, yeni düşmanları kunduz ile takışırlar, ardından kendilerini bir anda kucaklarında bir bebekle hem jandarmadan hem de kunduz’dan kaçarken bulurlar.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?