reklam
reklam
reklam

darbesever avukat yakalandı!

darbesever_avukat_yakalandi_1478620557_4682
10 Kasım 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok324 Kez görüntülendi
reklam

15 temmuz vuruş girişimi gecesi darbecileri öven tweetleriyle dikkat çeken ve fetöcü avukatlar dosyası kapsamında istanbul cumhuriyet başsavcılığı terör ve örgütlü suçlar bürosu tarafından hakkında yakalama kararı çıkarılan ergenekon davasının ve mit tırlarını durduran jandarma bölge komutanının avukatı vural ergül istanbulda yakalandı.

ayrıca uğur dündarın da eski avukatı olan ve 2007de ergenekon avukatı olarak kamuoyunun karşısına çıkan ergül, 15 temmuz gecesi şu tweetleri atmıştı:

#yurttasulhkonseyi nerede kaldın? niye geç kaldın? :)))

#yurttasulhkonseyi işbaşında! :)))

bin yaşa #yurttasulhkonseyi. bu bir 27 mayıs kopyası askeri darbedir! teşekkürler tsk!

genelkurmaydan resmi açıklama: tsk diyar – memleket yönetimine tümüyle el koymuştur! hayırlı olsun, teşekkürler genelkurmay. (erdoğanın facetime görüşmesinin fotoğrafıyla) recep sen bu hallere düşeceğini hiç düşünmedin mi?

yakalandı

hakkında bu tweetler sebebiyle gözaltı kararı verilen ve adresinde bulunamayınca yakalama kararı çıkarılan ergül uzun süredir aranıyordu. bugün göksu şehit er ersin okulunda bir törene katılan vural ergül, burada polis tarafından yakalandı. istanbul güvenlik müdürlüğüne götürülen ergül, sorguya alındı.

vural ergülün ergenekonun aktörlerinden kanadada yaşayan tuncay güneyle de irtibatı biliniyor. ergül mit tırlarını durduran adana eski jandarma bölge komutanı hamza celepoğlunun da avukatıydı.

kaynak: nazif karaman/sabah

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?