reklam
reklam
reklam

figen yüksekdağ ve selahattin demirtaş tutuklandı mı? (karar verildi)

figen_yuksekdag_ve_selahattin_demirtas_tutuklandi_mi_karar_verildi_1478267536_2416
06 Kasım 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok379 Kez görüntülendi
reklam

hdp operasyonunda hdp eş umumi başkanları selahattin demirtaş ve figen yüksekdağ tutuklandı. hdpye yönelik operasyonda aralarında eş umumi başkanlar selahattin demirtaş ile figen yüksekdağın da olduğu 12 mebus gözaltına alınmıştı. demirtaş, yüksekdağ, idris baluken, nursel aydoğan, leyla birlik hakkında tutuklama kararı verildi. ziya pir, imam taşçıer savcılıktan, sırrı sürreya lider ise mahkemeden serbest bırakıldı.

iki vekil daha tutuklanmıştı

terör soruşturması kapsamında gözaltına alınan hdp diyarbakır mebus nursel aydoğan ile hdp şırnak mebus leyla birlik, şırnakta nöbetçi barış hapis hakimliğince tutuklandı.

hdp eş umumi başkanı selahattin demirtaşın işlediği suçlar

suç işlemek amacıyla teşkilat kurmak, terör örgütü üyesi olmak, silahlı terör örgütüne aza olmak, teşkilat adına suç işlemek, türkiye cumhuriyetini alenen aşağılamak, terör örgütü propagandası yapmak, türk milletini, cumhuriyeti ve tbmmyi alenen aşağılamak, cumhurbaşkanına hakaret, devletin askeri ve güvenlik teşkilatını alenen aşağılamak, terör örgütü pkk propagandası yapmak, halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek, halk görevlisine görevinden ötürü hakaret, 298 sayılı seçimlerin esas hükümleri ve seçmen kütükleri hakkında kanuna muhalefet, örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek, 2911 sayılı toplantı ve gösteri yürüyüşleri kanununa muhalefet, hakaret, suç işlemeye alenen tahrik, kanunlara uymamaya tahrik, halk görevlisinin aleyhine iftira, suç işlemeye tahrik ve suç işlemeye azmettirme, devletin birliğini ve bütünlüğünü bozmaya teşebbüs.

hdp eş umumi başkanı figen yüksekdağın işlediği suçlar

suç işlemek amacıyla teşkilat kurmak, terör örgütü propagandası yapmak, suç işlemeye alenen tahrik, türkiye cumhuriyeti hükümetini, devletini, yargı organlarını, askeri ve güvenlik teşkilatını alenen aşağılama, devletin birliğin ve diyar – memleket bütünlüğünü bozma, suçu ve suçluyu övmek.

ilişkili haberler

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?