reklam
reklam
reklam

hüseyin çapkın tahliye edildi

huseyin_capkin_fetoden_gozaltina_alindi_1472547553_3919
10 Kasım 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok346 Kez görüntülendi
reklam

 fetullahçı terör örgütü/paralel devlet yapılanmasının (fetö/pdy) mülkiye yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında “silahlı terör örgütüne aza olmak” suçundan tutuklanan eski istanbul güvenlik müdürü hüseyin çapkın, avukatının itirazı sonucu tahliye edildi.

istanbul cumhuriyet başsavcılığı terör ve örgütlü suçlar bürosu savcılarından mehmet şenay baygın tarafından yürütülen soruşturma kapsamında 3 eylülde tutuklanan çapkının avukatı fahrettin kocagöz, dün nöbetçi istanbul 14. barış hapis hakimliğine başvurarak, müvekkilinin tutukluluğuna itiraz etti.

avukat kocagöz, itiraz ve tahliye talepli dilekçesinde, müvekkilinin emekli olduğu gerekçesiyle serbest bırakılmasını istedi.

talebi değerlendiren hakimlik, “emekli olması ve atılı suçun tutukluluk haliyle orantılı bulunmaması” gerekçesiyle çapkının tahliyesine hükmederken, şüpheli hakkında vatan dışına çıkış yasağından oluşan adli denetim tedbiri uygulanmasını kararlaştırdı.

çapkının avukatı kocagöz, tahliye kararının ardından yaptığı yazılı açıklamada, müvekkilinin, 40 yıla aşkın süre milletine sadakatle hizmet ettiğini aktararak, müvekkilinin bu terör örgütü ve üyeleriyle kanun dışı herhangi bir birlikteliği olmadığının bu kararla tescillendiğini savundu.

fetönün mülkiye yapılanması soruşturması kapsamında, eski istanbul valisi hüseyin avni mesut, 7 merkez valisi, 1 vali yardımcısı ve 3 kaymakam olmak üzere yekün 12 şüpheli tutuklanmıştı. daha sonra gözaltına alınan çapkın da pendik kaymakamı osman tunç, müfettişler gürkan polat ve yılmaz kurt ile savcılıkça ifadesinin alınmasının ardından sevk edildiği nöbetçi istanbul 5. barış hapis hakimliği tarafından 3 eylülde “silahlı terör örgütüne aza olmak” suçundan tutuklanmıştı.

ilişkili haberler

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?