reklam

WordPress temaları

wordpress temalar
 • İlan Sahibi :
 • İlan Sahibi Adresi :
 • İlan Sahibi Telefon :
 • İlan Sahibi E-posta :
 • İlan Sahibi Web Sitesi :

Öncelikle ücretsiz wordpress temaları incelediyseniz, birde ücretli olanları incelemenizi şiddetle tavsiye ederim. Ben daha başlangıç seviyesindeyim, başıma masraf çıkartma diyorsanız inanın bana bu düşünceniz ileride pişman olmanıza sebep olacaktır.

Diyelim ki ücretsiz bir tema seçtiniz ve blogunuza kurdunuz ve içerik girmeye başladınız. Eğer siteniz zamanla hit almaya ve başarılı bir noktaya doğru ilerlerse, bu seferde şu tür düşünceler içerisine gireceksiniz;

“Acaba blogumda online satışada mı başlasam, yada blogumun üzerine – altında tasarım olarak bir şeyler mi eklesem, yada yan panele üye girişi – üye ol kutucuğu mu koysam yada yan panelde tasarım olarak yeni bir şeyler mi eklesem vs. diye giden, yüzlerce yeni düşünce…

Eğer gerçekten açtığınız bloga emek verecekseniz, iyi bir yerlere getirecekseniz, şu anda kendi sitem dahil bir çok ünlü ve başarıya ulaşmış wordpress blogu ücretli tema kullanıdığı gibi, sizinde kullanmanızı öneririm.

Başlangıçta ücretsiz bir tema kullanayım, eğer daha sonra blogum başarılı olursa temamı değiştiririm diye de düşünebilirsiniz fakat inanın bana bu hiçte sağlıklı bir düşünce olmayacaktır.

Çünkü başarılı olana kadar ki süreçte temanızda yüzlerce değişiklik yapacak, ve bir düzene oturtacaksınız.

Oturmuş bir düzeni yeni bir temaya taşımak inanın bana teknik açıdan başınızı oldukça ağrıtır ki ziaretçilerinizin alışkanlıklarından hiç bahsetmiyorum bile.

Eğer ücretsiz bir tema kullanacaksanız da ücretsiz wordpress’in resmi sitesi dışında hiç bir ücretsiz temayı kullanmanızı tavsiye etmem. Buyrun bakın Worpress.org Ücretsiz Temalar.

WordPress altyapısı yani sâfi kodla bir şey hatta muhteşem bir şey elde edersiniz fakat bunu ziyaretçilerinize nasıl göstereceksiniz, kullanıcılarınız yarattığınız harikaları nasıl hissedecek? İşte tam bu noktada devreye “tema”lar devreye giriyor. WordPress temaları faydaları neler yani başlıca özellikleri neler bir de bunlara gözatalım

 • Benzersiz bir görünüm (size özel)
 • İstediğiniz gibi altyapıya müdahil olma ve diğer sitelerden
 • Özel sayfa şablonları oluşturma
 • Özel içerik ve kategori sayfaları oluşturma
 • Kolay düzenlenebilir tasarım şablonu yapısı
 • HTML, CSS, JavaScript ve PHP öğrenerek kendinizi geliştirme

Her Şeyin Bir Şeyi Var: Standartlara Dikkat!

Elbette kod yazarken, ister CSS ister HTML, ister JavaScript isterse de PHP bu dillerin kullanıldığı projeye göre standartları vardır, olmalıdır da.. Tema geliştirirken bunlara da dikkat etmek iyi bir geliştirme süreci için gereklidir. Bunlar ise;

Yeni Blog Tema Seçimi İçin Tavsiyen Nedir?

Temanın tam olarak nasıl gözüktüğünü anlayabilmek için, Sayfa, yazı, Widget, Sidebar, Yorum vb. gibi temel elemanları oluşturun.
Eğer tamamen acemiysen ve ücretli bir tema alacaksan, temanın verdiği özellikleri farklı ücretsiz temalar kullanarak görebilirsin. Bu sayede ne alacağını önceden kestirebilirsin.
Renkler değiştirilebilir. Dolayısı ile bunu kafana takma. Esas odaklanman gereken nokta sayfa yerleşim düzeni olmalı. Sayfaların ve yazıların ne şekilde gözükeceğini hesaba katmalısın.

WordPress Tema Nasıl Kurulur?

Her Web sitesi kendine özeldir, buyüzden bu Videomuzda Görünüme göz atıyoruz. 2 Farklı yolla bir Tema yüklemesi anlatılacaktır. İnternet üzerinde biçok ücretsiz ve iyi tasarlanmış Kurumsal Temalar mevcuttur. Size bu Temaları nasıl ve nerden bulup yüklenecek anlatılacaktır. Eğer kendinize Özel bir Web tasarımı istiyorsanız İletişim bölümünden konuyu belirterek bana Web sitenizde istediğiniz özellikleri yazın, ve daha sonra sizinle detaylar için iletişime geçip sizin için size özel profesyonel bir Web sitesi tasarlayabilirim ve bu tasarım tek olacaktır yalnızca sizde olan. sizler için bulduğumuz video izleyerek kolayca WordPress kurumsal temaları kurabilir ve düzenleyebilirsiniz.


wordpress kurumsal temalar

Warez Temaların Güvenilirliği

Değerli Arkadaşlarım, Şimdi Size Belkide Hiç Duymadığınız Bilgiler Aktaracağım.

 1. Warez Temalara Hiç Bir Zaman Güvenmemek Gerek.
 2. İçine Sisteminizin kullanıcı adı, mail adresi, şifreniz, sunucunuzun bilgileri, varsa ftp bilgilerinizi Ele geçirebilecek zararlı kodlar eklenebilmektedir.
 3. Sisteminize uzaktan müdahele edecek kodlar eklenebilir.
 4. Sisteminizi uzaktan izleyebilirler.
 5. Seo Açısından zararlıdır.
 6. Sitenizde herhangi bir yere, prim yapmak istedikleri sitenin linkini koyabilirler.
 7. Sitenize Zararlı Linkler ekleyerek, Google tarafından Filtreye düşmenize sebep olabilirler.
 8. Sitenizin İçeriğine Rahatça müdahale edebilirler.
 9. Kullanıcılarınızın Bilgilerini çalabilirler.
 10. İstedikleri Zaman Uzaktan Kontrolle Sitenize Hakim olabilirler Ve Daha Nice Zararları

 

WordPress tüm dünyada en çok tercih edilen yayın platformudur ve kullanım oranları gün geçtikçe de artmaktadır. Gerek kullanım rahatlığı gerekse esnekliği WordPress’i internet dünyasında lider konuma getirmiştir. Aşağıdaki grafik bu durumu adeta kanıtlar niteliktedir. Google arama trendlerini kısaca araştırdık ve tüm dünyada WordPress sistemi yoğunluk olarak kullanılmaktadır.

Paylaş