reklam
reklam
reklam

meteoroloji cuma günü için uyardı!

meteoroloji_cuma_gunu_icin_uyardi_1478159655_0741
07 Kasım 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok310 Kez görüntülendi
reklam

yurdun aka bir bölümünü etkisi altına meydan yoğun yağışlı ve soğuk sistem geride kaldı. bugün parçalı ve az bulutlu hava yargıç. dahil ve şark kesimlerde gece ve sabah saatlerinde sis bekleniyor. şark anadolunun şimal kesimlerinde don beklentisi mevcut. sıcaklıklar bugünden itibaren artıyor.

5 vilayet için zirai don uyarısı

malatya, tunceli, elazığ, adıyaman ve bingölde hafif zirai don riski uyarısı yapıldı. meteoroloji bölge müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, malatya, elazığ, tunceli, bingöl ve adıyaman illerini kapsayan bölgede, yarın sabah saatlerine kadar hava sıcaklıklarında 2-3 derece düşüş beklendiği bildirildi. bölge genelinde havanın açık ve az bulutlu geçeceğinin tahmin edildiği aktarılan açıklamada, hafif zirai don riski bulunduğundan çiftçilik ve seracılıkla uğraşan vatandaşların don olaylarına karşı tedbirli ile dikkatli olmaları istendi.

yeni yağışlı sistem geliyor

yarın yurdun kuzeybatı kesimlerinde yağış bekleniyor. yağışlar genellikle yağmur şeklinde olacak. karadenizin yüksek tepelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde yağmur etkili olabilir. şark kesimlerde ise gece ve sabah saatlerinde sis beraberinde buzlanma ve don bekleniyor. vatan genelinde sıcaklıklar artmaya devam edecek.

istanbul için yağış uyarısı

sabah saatlerinden itibaren istanbul ve tekirdağ çevreleri ile edirnenin cenup kesimlerinin sağanak yağışlı, başka yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. sabah saatlerinde marmaranın doğusu, dahil ege, garp karadenizin dahil kesimleri, dahil anadolu ve şark anadoluda yer yer pus ve sis hadisesi, şark anadolu ile dahil anadolunun şark kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

cumartesi günü de vatan genelinde yağış beklenmiyor. şark kesimlerde gece ve sabah saatlerde buzlanma ve don etkili olacak. 

habertürk

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?