reklam
reklam
reklam

yazıcıoğlu: “hdp şiddetten vazgeçmezse yok olmaya mahkumdur”

xyazicioglu-hdp-siddetten-vazgecmezse-yok-olmaya-mahkumdur-haber-resim.jpg.pagespeed.ic.YUVlf2Pn46
08 Kasım 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok278 Kez görüntülendi
reklam

hüda par umumi başkanı zekeriya yazıcıoğlu hdp’nin şiddetten vazgeçmediği sürece yok olacağını söyledi.

partisinin gaziantep vilayet başkanlığını ziyaret eden hüda par umumi başkanı zekeriya yazıcıoğlu basın mensuplarıyla kahv ıda bir araya geldi. gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan yazıcıoğlu idamın geriye doğru uygulamasının imkansız olduğunun ını çizdi.

hdp eş umumi başkanlarının tutuklanmasının faturasının halka yansıtılmaması gerektiğini vurgulayan yazıcıoğlu “hdp li milletvekillerine yapılan operasyonlar birkaç gün evvel aralarında eş umumi başkanlarının da bulunduğu 9 mebus hakkında bir göz ı kararı alındı. tutuklama kararları doğru veya yanlış bunun faturasının halka kesilmesi kesinlikle yanlıştır. bunun savunulacak hiçbir tarafı yoktur. diyarbakır da gerçekleşen hain saldırıyı yapan pkk nın uzantısı kürdistan özgürlük şahinleri tak üstlendi. bu zihniyet istemedikleri bir gelişme olduğunda şiddete başvuruyor. 6-8 ekimde kobani bahanesiyle yapılan olaylarda ve ardından çukur siyaseti aslında onlar için sonun başlangıcıydı. şiddetten vazgeçmezlerse yok olmaya doğru gittiklerini onlarda görecektir. eş başkanların davalarının yasin börü dosyasıyla birleştirilmesi gerekiyorı dedi.

“amerika ve rusya'nın biricik anlaştıkları nokta pydı
birleşik devletler ve rusya'nın pyd yi terör örgütü olarak görmediklerini vurgulayan yazıcıoğlu “amerika ve rusya nın muhalifleri terörist olarak görüyor. rusya tüm muhalifleri hedef alıyor. ama – lakin anlaştıkları biricik nokta pyd ikisi de pyd konusunda anlaşıyor ve desteklemeye devam ediyorları şeklinde konuştu.

öcalan idam edilemez
idamın geriye dönük uygulanamayacağını belirten yapıcıoğlu “meclis bugün toplanıp rey birliği ile bir karar alsa idam cezasını yeniden hem anayasaya hem başka cezalara yerleştirirse bugünden evvel işlenmiş olan hiçbir suçla ilgili bu idam cezası uygulanamaz. bir şahıs suç işlerse işlediği suçun zamanında yürürlükte olan bir cezadan daha ağır bir hapis alması olası değildir. dolayısıyla idam cezası gelse bile bu tarihten önceki suçlara uygulanması olası değildir. o yüzden idam gelse bile ne öcalan ne de fetö cülerin idam edilmesi imkansızdırı diye konuştu.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?